Orjinal FX15 SiparişiOrjinal FX15 Resmi Satış Sitesi Türkiye sitemizden hızlı ve güvenli şekilde FX15 zayıflama hapı siparişi verebilir ve düzenli kullanımla etkisini görebilirsiniz. Orjinal FX15 zayıflama hapı satın almak için linke tıklayıp formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Gün içinde vücut için gerekli vitaminler, yağlar, proteinler, karbonhidratlar ve vitaminler alınacak şekilde yeterli ve dengeli beslenmeye sağlıklı beslenme denir. Bazen yağ ve karbonhidrat denince akla fast – food, abur cubur gibi zararlı yiyecekler gelir.  Ancak sağlıklı beslenme nasıl olur denildiğinde bahsedilen yağ ve karbonhidrattan kasıt çok farklıdır. Sağlıklı beslenme denildiğinde yağ içeren yiyecekler yemişler, balık, zeytinyağı ve avokado gibi içerisinde omega-3 yağı bulunduran yiyeceklerdir. Omega-3 hafızayı ve kemikleri güçlendirmede, kalbi korumada ve yağ yakmada yardımcı olan bir yağ asididir, doymamış yağ asitlerindendir. Karbonhidrattan kasıt ise lif oranı yüksek sebzeler, meyveler, tahıllı gıdalar, yemişler, bakliyatlar, patates ve makarna gibi sağlıklı yiyeceklerdir. Patates ve makarna pişiriliş şekillerine göre sağlıklı olabileceği gibi zararlı da olabilir. Sağlıklı karbonhidrat alımı için patates kızartılmadan, haşlanarak veya fırında pişirilerek tüketilmelidir. Makarna ise içerisindeki yağ ve tuz oranı minimumda olacak şekilde tüketilmelidir.

Sağlıklı beslenme nasıl olur denildiğinde karıştırılan bir başka konu da yeterli beslenmedir. Yeterli ve dengeli beslenme sık sık ve az az yemektir. Öğün atlayarak veya bir öğünde iki öğün yerine yemek doğru değildir. Vücut kitle indeksi hesaplanarak ideal kilo bulunmalı ve bu kilo hedef alınarak günlük alınması gereken kalori miktarı bulunmalıdır. Alınması gereken kilo miktarı belirlendikten sonra vitaminler, yağlar, karbonhidratlar, proteinler ve mineraller açısından zengin bir yemek programı yapılmalıdır. Ve gün içerisine az az, sık sık olacak şekilde pay edilmelidir.

Sağlıklı Beslenme Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Sağlıklı bir hayata sahip olmak için sadece yeterli ve dengeli beslenmek yeterli değildir. Aynı zamanda sık sık ancak aşırıya kaçmadan su tüketmek oldukça önemlidir. Önerilen kışın günde 1 – 2 litre arası yazın ise günde 2 – 2.5 litre arası olacak şekilde su tüketmektir. Sağlıklı beslenme nasıl olur denildiğinde bir başka önemli husus düzenli olarak spor yapmaktır. Sağlıklı bir hayat için haftada en az 2 en fazla 5 gün, günde 30 dakika ile 1.5 saat arası spor önerilir.